Księgowość MDDP Outsourcing - Katowice, Warszawa Outsourcing księgowości
Aktualności /

Aktualności

Restrukturyzacja spolki – dlaczego warto skorzystac z pomocy biura rachunkowego
Prawidłowo przeprowadzony proces restrukturyzacyjny, poprzez wdrożenie określonych procedur... Więcej

Aktualności

20-12-2018

Sprawozdawczość finansowa w firmie – kiedy zdecydować się na outsourcing?

Nie ulega wątpliwości, że celem działania każdego przedsiębiorstwa jest uzyskiwanie maksymalnego zysku w jak najkrótszym czasie. Prowadzenie działalności gospodarczej obwarowane jest oczywiście szeregiem wymogów i regulacji, którym każda firma musi się podporządkować. Należą tu głównie obowiązki wynikające z prawa podatkowego. Sprawozdawczość finansowa musi być prowadzona systematycznie i rzetelnie, najlepiej przez doświadczonego pracownika. Dobrą alternatywą może być jednak skorzystanie z biura rachunkowego.

Księgowość dla firm – czym są i kiedy warto z nich skorzystać?

Usługi księgowe to szereg działań oferowanych przez biura rachunkowe, które zmierzają do zoptymalizowania wyników finansowych firmy i zwiększenie wartości dodanej jej działu finansowego. Jeśli decydujemy się na outsourcing usług księgowych, możemy skorzystać z takich możliwości, jak:

  • Liniowe księgowanie dokumentów – modeli księgowania dokumentów w sposób ciągły, z dnia na dzień.
  • Prowadzenie archiwum dokumentów w postaci online – w każdej chwili, każdy pracownik ma łatwy i szybki dostęp do skanów potrzebnych mu dokumentów.
  • Obsługa faktur internetowych.
  • Obsługa finansowa kontrahentów usługi księgowe zawierają w sobie również generowanie przelewów dla kontrahentów.
  • Udostępnianie przez biuro własnego systemu księgowego – dodatkowa wartość pozwalająca optymalizować koszty prowadzenia działalności gospodarczej.
  • Bezpośrednia wysyłka faktur do kontrahentów z pominięciem firmy macierzystej – taki model działania pozwala na znaczne skrócenia czasu trwania całej operacji.

Profesjonalne i doświadczone biura rachunkowe oferują oczywiście szereg innych usług dla rozwiniętych firm i spółek w zależności od bieżących potrzeb przedsiębiorstwa. Skorzystanie z profesjonalnej pomocy może być konieczne np. w momencie, kiedy zależy nam na pozyskaniu dotacji albo gdy zamierzamy zadebiutować na giełdzie.

Usługi finansowe dla startupów i początkujących przedsiębiorców?

Skorzystanie z usług księgowych w profesjonalnym biurze rachunkowym może być doskonałym pomysłem dla osób, które dopiero wkraczają na ścieżkę biznesu. Prowadzenie działalności gospodarczej wymaga nabycia doświadczenia, również tego związanego ze sprawozdawczością finansową. Na początkowym etapie trudno przecież o znalezienie środków na pensję dla księgowego. Zlecenie sprawozdawczości firmie takiej jak MDDP Outsourcing pozwoli nam uniknąć stresu i nieprzyjemności w pierwszych miesiącach funkcjonowania na rynku. Możemy również liczyć na profesjonalne doradztwo w dziedzinie finansów i zarządzania firmą.

Powstawanie przedsiębiorstw zajmujących się outsourcingiem księgowości czy spraw kadrowo-płacowych to duża szansa na ułatwienie funkcjonowania każdemu przedsiębiorstwu. Sprawozdawczość finansową i wszelkie usługi księgowe możemy dziś zlecić profesjonalistom. Dzięki temu, nawet nie posiadając dużego doświadczenia w prowadzeniu działalności gospodarczej, możemy odważyć się na wystartowanie z własnym biznesem.

lista aktualności