Księgowość MDDP Outsourcing - Katowice, Warszawa Outsourcing księgowości
Aktualności /

Aktualności

Restrukturyzacja spolki – dlaczego warto skorzystac z pomocy biura rachunkowego
Prawidłowo przeprowadzony proces restrukturyzacyjny, poprzez wdrożenie określonych procedur... Więcej

Aktualności

25-12-2018

Księgowość dla firm produkcyjnych – dlaczego jest kłopotliwa i czy warto zlecić ją na zewnątrz?

Prowadzenie księgowości w niewielkiej firmie usługowej czy też zajmującej się sprzedażą oraz dystrybucją produktów nie należy do skomplikowanych zadań i bardzo często jesteśmy w stanie poradzić sobie z tym zadaniem samodzielnie lub zlecając to jednej z wielu firm zewnętrznych lub osobie prywatnej świadczącej tego typu usługi. Sytuacja przedstawia się jednak zdecydowanie bardziej skomplikowanie jeżeli mowa o firmach i zakładach produkcyjnych. W tego typu placówkach prowadzenie księgowości może sprawić więcej trudności, chociażby z takich względów jak konieczność obliczania kosztów produkcji oraz wycena materiałów do produkcji czy też wycena produkcji w toku, a także kalkulacje związane z oszacowaniem kosztów wytworzenia produktów.

Skorzystaj z pomocy specjalistów

Procesy oraz operacje, jakie stoją przed księgowością dla firm produkcyjnych, należą do dosyć skomplikowanych, dlatego ich wykonanie warto jest powierzyć w ręce wykwalifikowanych specjalistów. Rozwiązaniem bardzo korzystnym zarówno pod względem jakości świadczonych usług, jak i pod względem finansowym dla właścicieli firm produkcyjnych jest zlecenie prowadzenia księgowości firmie zewnętrznej. Działając w taki sposób, mamy pewność, że powierzamy bardzo ważne kwestie związane z naszą firmą w ręce wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy stale aktualizują oraz doskonalą swoją wiedzę i umiejętności. Dodatkowo decydując się na podjęcie współpracy z firmą oferującą usługi księgowe dla firm, nie potrzebujemy zatrudniać etatowego księgowego lub księgowej i ponosić wszelkich kosztów związanych z utrzymaniem oraz wyposażeniem tego stanowiska pracy oraz zapewnieniem im dostępu do szkoleń podnoszących ich umiejętności i kwalifikacje. Współpracując z firmą zewnętrzną, zwykle rozliczamy się na podstawie umowy o dzieło, zatem płacimy tylko za wykonane dla nas zadanie. Bardzo ważną kwestią przemawiającą za korzystaniem z outsourcingu księgowego jest także fakt, iż firmy te zawsze wykonują zlecenia w ustalonym wcześniej terminie. 

Specjaliści oferujący swoje usługi księgowe dla firm produkcyjnych zajmują się nie tylko analizą finansową oraz rozliczaniem uzyskanych kosztów produkcji i prognozowaniem przyszłych kosztów, ale bardzo często prowadzą oni usługi kompleksowe wzbogacone także o kwestie kadrowo- płacowe, takie jak rozliczanie czasu pracyczy też doradztwo prawneoraz doradztwo podatkowe. Jak widać, nawiązanie współpracy z biurem księgowym niesie za sobą szereg korzyści.

lista aktualności