Księgowość MDDP Outsourcing - Katowice, Warszawa Outsourcing księgowości
Aktualności /

Aktualności

Inwestycje deweloperskie w Warszawie – w jaki sposob biuro rachunkowe może pomoc przy ich rozliczeniu
Warszawa w ostatnich latach rozwija się bardzo dynamicznie. Liczba mieszkańców przekracza już 1,7... Więcej

Aktualności

07-03-2019

Zeznanie podatkowe? Dlaczego warto skorzystać z pomocy biura księgowego?

Przepisy w zmianach podatkowych, jakie zostały wprowadzone w roku 2019, są w dużej mierze nastawione na uszczelnienie systemu podatkowego. Każdy przedsiębiorca powinien przed rozliczeniem podatkowym sprawdzić, jakie zmiany mają największy wpływ na wysokość należnego podatku. Dlaczego warto przy tej okazji skorzystać z pomocy rzetelnego biura rachunkowego?
 

Wokół CIT-u

 
CIT 19%, 15% a może 9%? Zawirowania wokół podatku CIT w ostatnich latach są spore. Najpierw obniżono stawkę do 15% dla wszystkich, którzy posiadają status małego podatnika lub rozpoczynają działalność gospodarczą. Od 2019 r. podatek CIT może wynosić 9%, ale nie dla wszystkich. Jest tu jeszcze więcej wykluczeń niż w przypadku stawki 15%. W przypadku tego zobowiązania szczególnie istotna może być pomoc biura rachunkowego, które ustali, jaka stawka obowiązuje nas w danym roku podatkowym. Mamy pewność, że zeznanie zostanie przygotowane rzetelnie i nie będziemy mieć żadnych problemów.
 

Zmiany w rozliczaniu floty samochodów osobowych

 
Koszty związane z eksploatacją samochodów firmowych od wielu lat najczęściej uwzględnia się w kategorii rozchodów, co przekłada się na obniżenie podatku do zapłaty. Również i w tym przypadku następują zmiany. Jeśli kierowcy wykorzystują samochody firmowe zarówno do celów prowadzenia działalności, jak i do celów prywatnych, wówczas będą mogli odliczyć tylko 75% kosztów eksploatacyjnych. Szczególną czujność muszą wykazać ci przedsiębiorcy, którzy wynajmują samochody firmowe albo korzystają z leasingu. Zgodnie z nowymi ustaleniami auta o wartości powyżej 150 tys. zł nie będą mogły zostać uwzględnione w całości jako koszty uzyskania przychodu. 
 

Exit Tax

 
Exit Tax jest potoczną nazwą podatku, który funkcjonuje już w niektórych krajach Unii Europejskiej. W Polsce jest to jednak całkowita nowość. Z założenia podatek ten ma rekompensować rodzimemu fiskusowi utratę przyszłych dochodów, jeśli zdecydujemy się przenieść działalność do innego kraju. W takim przypadku będziemy zobowiązani zapłacić jednorazowo 19% podatku od wartości przenoszonych aktywów. Jeśli wraz z naszą firmą będziemy chcieli zmienić rezydencję podatkową, również będziemy musieli uiścić „Exit Tax” w wysokości od 3-19%. 
To oczywiście tylko przykładowe zmiany obowiązujące od 2019 r. Jeśli chcemy mieć pewność, że nasze księgi i zeznania prowadzone są profesjonalnie, skorzystajmy z pomocy zewnętrznego biura księgowego. Możemy liczyć na profesjonalne doradztwo, które pozwoli na nie tylko rzetelnie rozliczyć nasze zobowiązania, ale i skorzystać z przysługujących nam ulg, o których istnieniu sami moglibyśmy nawet nie wiedzieć. 
 
lista aktualności