Księgowość MDDP Outsourcing - Katowice, Warszawa Outsourcing księgowości
Aktualności /

Aktualności

Restrukturyzacja spolki – dlaczego warto skorzystac z pomocy biura rachunkowego
Prawidłowo przeprowadzony proces restrukturyzacyjny, poprzez wdrożenie określonych procedur... Więcej

Aktualności

23-08-2019

W jaki sposób Warszawa wspiera młodych przedsiębiorców?

Warszawa stwarza dobre warunki do rozwoju startupów, co potwierdzają statystyki. Jak informują autorzy publikacji „Warszawa – miasto startupów” ok. 1/3 wszystkich tego typu inicjatyw funkcjonujących w Polsce powstaje właśnie w stolicy. Wynika to m.in. z prorozwojowej postawy miasta. W latach 2016-2022 na rozwój miejskich inwestycji wyasygnowano 16 mld złotych. W stolicy funkcjonuje już cały ekosystem startupowy, który sprzyja innowacyjnym przedsięwzięciom.

Ekosystem wspierający inicjatywy

W Warszawie od lat wspiera się młodych przedsiębiorców. Powstają fundacje i instytucje pozwalające rozwijać własne projekty. Warto wspomnieć o inicjatywach, tj. konkursy startupowe (np. te prowadzone przez Fundację Kronenberga), bezpłatne konsultacje w akademickich i miejskich inkubatorach przedsiębiorczości czy programy akceleracyjne takie jak Google for Startups Residency czy inny program finansowany ze środków samorządowych. Uznaniem cieszą się również takie inkubatory przedsiębiorczości Centrum Przedsiębiorczości Smolna i Centrum Kreatywności Targowa. Młodzi przedsiębiorcy mogą ponadto skorzystać z biur coworkingowych czy z pomocy prawnej. W pierwszych latach funkcjonowania biznesu warto też skorzystać z outsourcingu kadr i płac w Warszawie.

Pomoc księgowych

Zakładając swój start-up, trzeba pamiętać o wszystkich aspektach związanych z finansami. Prowadzenie odpowiednich raportów jest kluczowe, jeżeli korzystamy z różnego typu dofinansowań. Aby nie stracić uzyskanych pieniędzy, często trzeba przekazywać instytucjom wspierającym szczegółowe sprawozdania potwierdzające racjonalne wykorzystanie środków. Biuro rachunkowe w Warszawie jest w stanie pomóc start-upowi w prowadzeniu księgowości, przygotowaniu wzorów umów, sprawozdawczości i rozliczeniach podatkowych. Nowoczesny outsourcing księgowy obejmuje też możliwość zastosowania elektronicznego obiegu dokumentów. Wdrożenie najlepszych standardów rachunkowości już na samym początku funkcjonowania organizacji z pewnością zaprocentuje później, kiedy firma zacznie się rozrastać.

Wsparcie dla inicjatyw gospodarczych w Warszawie jest wieloaspektowe. Coraz lepiej zorganizowana społeczność i infrastruktura instytucji sprzyjających powstawaniu start-upów zachęca kolejnych śmiałków do podejmowania własnej działalności. Oprócz szkoleń, inwestycji, mentorów i możliwości współpracy z dużymi spółkami, dużym atutem jest dostępność do usług biur rachunkowych w Warszawie doskonale zorientowanych w specyfice tego typu organizacji.

lista aktualności