Księgowość MDDP Outsourcing - Katowice, Warszawa Outsourcing księgowości
Aktualności /

Aktualności

Restrukturyzacja spolki – dlaczego warto skorzystac z pomocy biura rachunkowego
Prawidłowo przeprowadzony proces restrukturyzacyjny, poprzez wdrożenie określonych procedur... Więcej

Aktualności

02-10-2019

Raport dla zarządu – dlaczego warto zlecić go na zewnątrz?

Jednym z podstawowych filarów sprawnego systemu zarządzania przedsiębiorstwem jest raportowanie. Zmiana ogromnej ilości danych pozyskanych z różnych działów w firmie w zagregowaną informację dla zarządu to klucz do efektywnej działalności każdej organizacji. 

Istota raportowania zarządczego 

Raporty to sposób na dostarczanie wiedzy o stanie przedsiębiorstwa jej zarządowi, a następnie przekazanie jej do wszystkich ośrodków decyzyjnych i analitycznych. Na ich podstawie osoby kierujące firmą podejmują decyzje o utrzymaniu status quo lub o wdrożeniu działań korygujących.  

Proces raportowania powinien być usystematyzowany, sformalizowany i przeprowadzany z najwyższą starannością.

Cechy prawidłowego raportowania zarządczego

Informacje przekazywane do managementu mają na celu zwiększenie skuteczności zarządzania teraz i w przyszłości, pozwalają też kontrolować efekty decyzji, które zostały podjęte w przeszłości. Aby raporty spełniały swoją rolę, powinny charakteryzować je:

  • cykliczność – częstotliwość raportów warto dostosować do realnych potrzeb, wymogów rynku i możliwości finansowych firmy, 
  • powtarzalność – raporty powinny obejmować takie same przedziały czasowe,
  • porównywalność – stałość metodologicznego podejścia, 
  • szybkość,
  • niezależność – ważny jest obiektywizm raportu,
  • łatwość odbioru – np. dzięki atrakcyjnej formie wizualnej.

Jedną z możliwości, które można wykorzystać, by uzyskać obiektywny i profesjonalny raport dla zarządu, jest nawiązanie współpracy z biurem rachunkowym oferującym usługi doradcze dla firm.

Dlaczego warto zlecić opracowanie raportu zarządczego firmie zewnętrznej?

Decydując się na zlecenie raportu pracownikom biura rachunkowego, masz pewność pełnego obiektywizmu dostarczonych informacji. Ale to nie jedyna zaleta. W MDDP Outsourcing możesz liczyć na profesjonalizm i terminowość realizacji zadania. Nasze doświadczenie uczy nas, że niska jakość raportów, które powstają wewnątrz organizacji, wynika na ogół z braku automatycznego połączenia pomiędzy danymi księgowymi i zarządczymi. Dlatego wdrażamy rozwiązania, które automatyzują powstawanie raportów zarządczych. Pozwala nam to znacznie przyspieszyć ich sporządzenie i ogranicza ryzyko popełnienia przy ich ręcznym przenoszeniu.

Dziś wiele mówi się o tym, że informacja jest najważniejszą walutą. Jeśli chcesz zebrać jakościowe dane na temat kondycji Twojej firmy, najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie zlecenie raportów zarządczych profesjonalistom z biura rachunkowego.

lista aktualności