Blog

Bezpieczna bankowość internetowa

27.04.2016
seminarium

Bezpieczeństwo transakcji internetowych jest jednym z najistotniejszych czynników codziennej księgowości. Jako nowoczesne biuro rachunkowe wiemy, jak ważną rolę odgrywa to w procesowaniu bieżących operacji przy wykorzystaniu usług bankowości elektronicznej. Dlatego ciągle podnosimy swoje kwalifikacje również i w tym zakresie.

Kierownictwo naszego działu rozliczeń zostało zaproszone na seminarium, którego uczestnicy poznali najczęściej stosowane przez obecnych cyberprzestępców metody ataków. Na przykładzie autentycznych przypadków prowadzącym udało się przekonać gości o tym, że często firmy same ułatwiają pracę hakerom i włamywaczom internetowym. Zazwyczaj dzieje się tak przez zwykłe niedopilnowanie procedur czy uchybienia w polityce prywatności i haseł. Tylko stosując się do wciąż zmieniających się standardów przedsiębiorstwa mogą uchronić się od ataków cyfrowych szpiegów, a co za tym idzie, od utraty wrażliwych danych dotyczących samych transakcji czy informacji handlowych.

Klienci MDDP Outsourcing przekazując w nasze ręce kompleksowo proces rozliczeń z kontrahentami mają pewność, że:

  • Pracujemy na oryginalnym i na bieżąco aktualizowanym oprogramowaniu
  • Przestrzegamy zasad bezpiecznego logowania i przechowywania danych
  • Podejmujemy odpowiednie działania w przypadku nietypowej pracy systemu
  • Środowiska komputerowe mają ustawiony firewall oraz zainstalowany program antywirusowy
  • Program pocztowy jest zabezpieczony przed spamem oraz phisingiem
  • Współpraca z klientami opiera się na schematach co najmniej dwustopniowej akceptacji

W MDDP Outsourcing stale podnosimy poziom zabezpieczeń, a szkolenia tego typu również pomagają nam przygotować się na coraz to sprytniejsze zagrywki internetowych przestępców. Gwarancja bezpieczeństwa to dla nas priorytet, a takie podejście we współpracy doceniają nasi obecni Klienci.