Blog

Ile trwa założenie firmy i jak skuteczna księgowość może przyspieszyć ten proces?

20.03.2018
ile-trwa-zalozenie-firmy-i-jak-skuteczna-ksiegowosc-moze-przyspieszyc-ten-proces

Osoby chcące założyć działalność gospodarczą stoją przed wyborem wielu możliwych form stworzenia własnej firmy. Mając pomysł na własną działalność często śpieszy im się do rozpoczęcia realizacji własnego projektu, lecz pomiędzy chęciami, a realnymi możliwościami istnieje jednak znacząca granica. To jak szybko uda nam się założyć nową działalność zależy przede wszystkim od tego na jaki model firmy się zdecydujemy.

Czas rejestracji firmy zależy od rodzaju działalności jaki wybierzemy

Rodzajem firmy, który możemy zarejestrować najszybciej jest jednoosobowa działalność gospodarcza. By ją założyć musimy złożyć odpowiedni wniosek w Urzędzie Miasta lub Gminy, w zależności od tego, gdzie zakładamy naszą firmę. Wniosek można dostarczyć do Urzędu osobiście. Jeśli w tym samym budynku Urzędu Miasta mieszczą się również stanowiska Zakładu Usług Społecznych oraz Urzędu Skarbowego, jednoosobową działalność gospodarczą możemy założyć nawet w godzinę. Wniosek o rejestrację firmy możesz złożyć również on-line, za pośrednictwem odpowiedniego formularza elektronicznego. Jeśli posiadamy zaufany profil e-PUAP lub bezpieczny podpis elektroniczny to rejestracji możemy dokonać nawet bez wizyty w Urzędzie, w przeciwnym razie i tak będziemy musieli przyjść do Urzędu podpisać wniosek. Jeśli chcemy założyć spółkę z o.o, komandytową lub akcyjną proces rejestracji znacznie się wydłuży. Do założenia tego typu spółek konieczne jest uzyskanie wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego. Rozpatrzenie wniosku o rejestrację spółki może trwać nawet do kilku tygodni. Najdłużej trwa zarejestrowanie spółki akcyjnej, co wynika z jej bardziej skomplikowanego charakteru.

Pomoc doświadczonych księgowych na pewno przyśpieszy proces rejestracji

Zakładanie swojej pierwszej firmy to dla przyszłych przedsiębiorców nie lada wyzwanie. Nawet jeśli posiadają oni konkretny pomysł na biznes to nie zawsze orientują się w kwestiach rozliczeniowych. Dlatego warto przez samodzielnym wybraniem typu rodzaju działalności naszej firmy, skonsultować się z zewnętrzną firmą oferującą usługi księgowe. Specjaliści firmy MDDP Outsourcingpomogą Państwu wybrać najkorzystniejszy model firmy dopasowany do charakteru jej przyszłej działalności oraz przeprowadzą przez proces rejestracji spółki. Dodatkowo chętnie podejmiemy się kompleksowej obsługi księgowej Państwa nowej firmy.