Księgowość MDDP Outsourcing - Katowice, Warszawa Outsourcing księgowości

FAQ Studentów

  1. Chciałabym zajrzeć do nowoczesnego biura rachunkowego i zobaczyć jak   funkcjonuje   oraz   jakie są nowe narzędzia i rozwiązania, by mieć lepsze wyobrażenie o pracy i możliwościach rozwojowych w tej branży.

W MDDP Outsourcing głównym elementem pracy firmy jest księgowość. To banalne stwierdzenie, jednak to zasadnicza cecha, która nas odróżnia od wielu miejsc pracy, gdzie księgowość jest tylko procesem wspierającym główną działalność firmy, np. produkcyjną.
Co z tego wynika? 

  • Przetwarzając tysiące księgowań – zawsze znajdują się ciekawe zagadnienia które wspólnie udaje nam się rozwiązać – dzięki czemu każdy się u nas wiele uczy. A ponieważ księgowość to nasz core business - cała nasza organizacja rozumie problemy księgowe i w zasadzie nie ma takich zagadnień z którymi pracownik jest pozostawiony sam sobie.
  • Ponieważ chcemy dostarczać jak najlepsze rozwiązania dla naszych Klientów w najniższej możliwej cenie – cały czas stawiamy na poprawę efektywności. To oznacza, że proste, „nudne” księgowania są tak automatyzowane, aby nie trzeba było na nie poświęcać czasu. 

Rozwiązaniem które zrewolucjonizowało i ciągle zmienia naszą pracę jest elektroniczny obieg dokumentów, powiązany z szeregiem narzędzi optymalizujących (skracających czas i zmniejszających ryzyko błędu) księgowania. W zakresie rozwiązań nowoczesne biuro rachunkowe musi zapewniać głęboką integrację z obsługiwaną firmą. Nie oznacza to wysyłania pracowników do Klienta, ani codziennych telefonów – wręcz przeciwnie. Najlepsza współpraca z Klientem to taka, kiedy posiadamy wszystkie informacje (i MDDP Outsourcing, i Klient) bez konieczności rozmawiania o nich. Osiąga się to przez stworzenie dedykowanych procesów, z wykorzystaniem systemów udostępnionych online (F-K, bankowy, EOD, itd.)

 

  1. Chciałbym dowiedzieć się jak wygląda praca w księgowości, ponieważ jestem zainteresowany praktykami/stażem w najbliższe wakacje. Również oczekuję pewnego przygotowania się do pracy.

Praca w księgowości MDDP Outsourcing to księgowość w pigułce. Tak jak odpowiedzieliśmy w poprzednim pytaniu – dążymy do tego aby poświęcać czas tylko na ciekawe sprawy księgowe, całą resztę maksymalnie automatyzując. Studentom oferujemy staże w ramach których mogą poznać pracę w różnych działach księgowości – Staże i Praktyki.

 

  1. Chcę zdobyć praktyczne umiejętności z zakresu rachunkowości oraz skonfrontować je z moją wiedzą teoretyczną. Chciałabym się dowiedzieć jakie są najnowsze trendy w branży księgowości.

Niekoniecznie najnowszym, ale bardzo istotnym trendem w branży księgowości, który ciągle się nasila, jest outsourcing. Coraz więcej firm, w myśl zasady koncentrowania się na kluczowych kompetencjach, outsourcuje księgowość – która w biznesie kluczową kompetencją z pewnością nie jest. Firmy które uznają, że outsourcing nie jest dla nich, a także firmy które świadczą usługi księgowe – starają się procesy księgowe maksymalnie automatyzować, upraszczać. Jest to możliwe dzięki coraz bardziej zaawansowanym systemom księgowym, jak również dodatkowym narzędziom typu EOD, systemy do fakturowania, analizowania danych, etc.

 

  1. Chciałabym zdobyć wiedzę praktyczną i dowiedzieć się jak wygląda praca w biurze rachunkowym.

Jak wspominaliśmy powyżej, praca w nowoczesnym biurze rachunkowym (czy też jak wolimy to określać – firmie outsourcingowej) to koncentracja na księgowości, w szczególności na elementach które wymagają wysiłku intelektualnego. To także możliwość dogłębnego zrozumienia dlaczego pewne elementy wykonywane są w taki, a nie inny sposób. Często przejmując księgowość z działów wewnętrznych, zauważamy że pewne czynności wykonywane są siłą rozpędu – „bo ktoś tak kiedyś robił”. W outsourcingu nie ma na to szans, na bieżąco analizujemy co możliwości usprawnień procesów – niezależnie czy wynikają one ze zmian w prawie (np. faktura elektroniczna), czy z możliwości integracji z nowymi aplikacjami, czy też trendów na rynku. Z pewnością w takiej firmie jak nasza zrozumiesz dlaczego coś rozlicza się przez 4, coś przez 5, czemu coś jest kosztem podatkowym w jednej firmie, a w drugiej nie – i dowiesz się tego dużo szybciej, niż w wewnętrznej księgowości.

 

Chcesz otrzymać odpowiedź na swoje pytanie – napisz do nas!