Księgowość MDDP Outsourcing - Katowice, Warszawa Outsourcing księgowości
O nas /

Aktualności

Restrukturyzacja spolki – dlaczego warto skorzystac z pomocy biura rachunkowego
Prawidłowo przeprowadzony proces restrukturyzacyjny, poprzez wdrożenie określonych procedur... Więcej

Nasza filozofia

Continuous Improvement w zespołach księgowych
 

Filozofia Continuous Improvement - ciągłe podnoszenie jakości usług księgowych i obsługi kadrowo-płacowej MDDP OutsourcingWielokrotnie spotykaliśmy się z sytuacją, że działy księgowe istniejące w firmach wiele lat nie optymalizują swojej pracy – z różnych powodów.

Optymalizacja pracy działu księgowości czy kadrowo-płacowego jest naszym głównym działaniem, dlatego – w połączeniu z danymi które przeanalizowaliśmy na temat efektywności Państwa działów – sądzimy że jesteśmy w stanie świadczyć dla Państwa usługę co najmniej tej samej jakości, przy wyższej efektywności a co za tym idzie niższym koszcie.
 

Standardowo, dwa typu działań pozwalają na osiągnięcie powyższych założeń:
 

Zmiany systemowe - pełne wykorzystanie narzędzi IT

W ramach zmian systemowych często spotykamy się z niepełnym wykorzystaniem możliwości systemu księgowego, a jeszcze częściej z niewykorzystaniem możliwości dodatkowych narzędzi wpływających na proces księgowy. Podając przykłady – chodzi o narzędzia do tworzenia SF, rozliczania delegacji, automatycznych weryfikacji statusu podatnika VAT, wykorzystanie e-faktur, OCR, elektroniczne teczki kadrowe, wnioski urlopowe, itd. Rozpoczynając współpracę z MDDP Outsourcing, przeprowadzamy analizę które z naszych wypracowanych rozwiązań przyniesie zwiększoną efektywność, i jest ono stosowane w ramach świadczenia dla Państwa usług.
 

Zmiany procesowe - przypisanie specjalistów do kluczowych obszarów

Działy wewnętrzne najczęściej budowane są projektowo – co oznacza że każdy pracownik zajmuje się jakimś zestawem spraw – np. księgowa księguje faktury kosztowe, tzn. sprawdza akceptacje, zgodność z budżetem, wprowadza (przepisuje) do systemu, dekretuje, przypisuje okresy podatkowe, wprowadza płatność. W niektórych organizacjach część z tych czynności przejmują specjalistyczne działy.

Naszą organizację budujemy w oparciu o procesowy sposób pracy. Usługę rozdzielamy na procesy, tak aby podatki, sprawozdania finansowe, wyciągi bankowe, faktury kosztowe, naliczanie płac, itd. nie były procesowane przez te same osoby, tylko przez specjalistów w swoich obszarach. Dodatkowo, w ramach procesów, część elementów (jak wprowadzanie danych) wykonywana jest przez osoby o niższych kompetencjach.
 

Połączenie tych dwóch elementów – czyli możliwości systemowych i podejścia procesowego (które wzajemnie się przenikają i uzupełniają) – jest podstawą dzięki której sądzimy że zapewnimy Państwu usługę o wysokiej jakości i zoptymalizowanym koszcie.


O nas   |   Zespół   |   Historia   |   Korzyści