Księgowość MDDP Outsourcing - Katowice, Warszawa Outsourcing księgowości
Rozwiązania /

Aktualności

Restrukturyzacja spolki – dlaczego warto skorzystac z pomocy biura rachunkowego
Prawidłowo przeprowadzony proces restrukturyzacyjny, poprzez wdrożenie określonych procedur... Więcej

Rozwiązania

Rozwiązania księgowe dla firm

Naszym podstawowym celem jest dostarczanie naszym Klientom usług księgowych i kadrowo-płacowych wysokiej jakości w rozsądnej cenie. Na przestrzeni lat wypracowaliśmy rozwiązania metodologiczne, które pozwalają nam świadczyć wysokiej jakości usługi księgowe i kadrowo-płacowe, z wartością dodaną dla Klienta, dotrzymując wyśrubowanych terminów. Ich główne elementy to:

- zawsze współpracujemy z Klientem w oparciu o Team Leadera – doświadczoną osobę, która skupia wszystkie aspekty pracy MDDP Outsourcing w jednym miejscu i komunikuje je do Klienta. Każdy Klient oprócz bezpośredniego kontaktu do Team Leadera otrzymuje swój dedykowany adres email, na który kieruje swoją korespondencję. Adres ten jest dostępny dla całego zespołu odpowiedzialnego za obsługę Klienta, nie ma więc ryzyka że nieobecność jednej osoby wstrzyma pracę zespołu.

- praca wykonywana dla Klienta nie jest wykonywana przez zespół księgowych odpowiedzialnych za wszystko, a przez zespoły specjalistów odpowiedzialnych za swoje obszary specjalizacji. Oznacza to że np. płatności wykonują inne osoby niż deklaracje VAT, a tą sporządzają inne osoby niż sprawozdanie finansowe. Nikt nie może być specjalistą we wszystkich obszarach – a całą sztuką świadczenia usług księgowych i kadrowo-płacowych jest według nas odpowiednie zorganizowanie pracy wielu specjalistów.

- bezpieczeństwo danych naszych Klientów jest dla nas szalenie ważnym aspektem pracy. W tym zakresie dbamy zarówno o odpowiednie backupowanie danych, jak i ich zabezpieczenie poprzez szyfrowanie danych, narzędzia zabezpieczające przed masowym wyciekiem danych, strefy dostępu w naszych biurach, procedury archiwizowania danych, dostępu do informacji, etc. Dbamy o takie niuanse jak o archiwizowanie dokumentów w 24h od momentu wpływu, brak możliwości stosowania pendrive’ów, czy kontrolę wychodzącej poczty email.

- redukcja kosztów działu księgowości czy też działu kadr jest często mocną przesłanką do korzystania z outsourcingu tychże usług. Nieustannie modyfikujemy nasze działania operacyjne, wykorzystanie systemów informatycznych, tak aby przy tej samej wysokiej jakości świadczenia usług księgowych i kadrowo-płacowych, być w stanie przedstawiać ofertę korzystną także z punktu widzenia finansowego.

- zawsze staramy się wygenerować wartość dodaną ponad usługi księgowe czy kadrowo-płacowe jakie świadczymy. Z tego powodu rozwijamy metody współpracy i narzędzia, które wesprą naszych Klientów w działaniach które nie są czystą księgowością czy kadrami. Do takich rozwiązań należą system do elektronicznego obiegu dokumentów, elektroniczne zamówienia zakupu czy elektroniczne wnioski urlopowe.

Kompleksowa obsługa księgowa przedsiębiorstw

Niezależnie od rozwiązań metodologicznych, które oferujemy dla każdego z naszych Klientów decydujących się na współpracę z nami w zakresie usług księgowych czy usług kadrowo-płacowych, posiadamy także rozwiązania dedykowane dla Klientów którzy posiadają własne działy, jednak w wybranych aspektach ich działania oczekują wsparcia technologicznego czy procesowego. Poniżej znajdziecie Państwo opisy różnych zagadnień, z którymi mierzymy się na co dzień i rozwiązań, które wypracowaliśmy pozwalających nam sprawie adresować wybrane zagadnienia księgowe czy kadrowo-płacowe.