Księgowość MDDP Outsourcing - Katowice, Warszawa Outsourcing księgowości
Rozwiązania /

Aktualności

Dlaczego warto zostać biegłym rewidentem i jakie wymagania trzeba spełniać
Na rynku usług finansowych dużym poważaniem cieszy się zawód biegłego rewidenta, często znanego też... Więcej

Zatwierdzanie dokumentów księgowych

Elektroniczna akceptacja dokumentów firmowych

Dokumenty księgowe powinny być zatwierdzane zgodnie z pełnomocnictwem, jednak problemy może stwarzać weryfikacja, czy podpisy na nich są faktycznie podpisami osób uprawnionych. Dodatkowym zagadnieniem – być może ważniejszym – jest fakt że weryfikacja np. faktur zakupu po ich wpłynięciu do firmy jest czynnością wtórną, tj. często ciężko wtedy podjąć decyzję o wycofaniu się z transakcji.

Akceptacja dokumentów i wydatków w jednym systemie

Naszym Klientom, zarówno korzystającym z naszych usług księgowych, jak i Klientom korzystającym z naszych systemów bądź innych usług, oferujemy dostęp do elektronicznego obiegu dokumentów. W systemie tym można dowolnie odzwierciedlić ścieżki akceptacyjne, co sprawia, że w każdej chwili:

  • jesteśmy w stanie prześledzić kto autoryzował dany dokument, czy wnosił jakieś uwagi, zastrzeżenia, etc,
  • system wymusza procedurę autoryzacji zgodną z PoA, dzięki czemu uzyskujemy pewność że dokument zaakceptowały dokładnie te osoby które mają do tego uprawnienia.

Bardziej zaawansowanym rozwiązaniem, które oferujemy jest system zamówień zakupów bezpośrednio zintegrowany z systemem obiegu dokumentów, w którym można akceptować przyszłe wydatki jeszcze zanim zostaną poniesione. Dzięki jego zastosowaniu:

  • wydatki są akceptowane w momencie, w którym faktycznie ma się wpływ na to czy powstaną czy nie,
  • już na tym etapie tworzymy pełną ewidencję informacji o akceptacjach przyszłych wydatków,
  • uzyskujemy możliwość planowania/budżetowania wydatków, zwiększając możliwości kontroli,
  • dokumenty dotyczące zaplanowanych zamówień, o ile zgadzają się z nimi lub mieszczą w granicach akceptowalnego odchylenia – zostają automatycznie zaakceptowane i przetworzone, przyspieszając proces.