Blog

Szukasz pracy ? Sprawdź co musisz wiedzieć o pracy w biurze rachunkowym

08.10.2018
szukasz-pracy-sprawdz-co-musisz-wiedziec-o-pracy-w-biurze-rachunkowym

Osoby zajmujące się na co dzień księgowością i finansami mają kilka możliwości związanych z wyborem pracy.

Jedną z nich są biura rachunkowe, przez niektórych traktowane jak możliwość zdobycia cennego doświadczenia, a przez innych jako pomysł na dalszą karierę zawodową. Wbrew temu, co się wielu osobom wydaje, praca w biurze rachunkowym wcale nie będzie nudna i mało interesująca. Wręcz przeciwnie, nie brakuje w niej codziennych wyzwań, a współpraca z wieloma różnymi klientami daje możliwość zdobycia wielu przydatnych, praktycznych wiadomości.

Jakie wymagania trzeba spełnić

Osoby planujące pracę w biurze rachunkowym muszą spełniać określone wymagania. Przede wszystkim konieczne jest posiadanie niezbędnej wiedzy na tematy finansowe i księgowe, czy to dzięki ukończonym studium, szkoleniom albo kursom, czy zdobytej w czasie dotychczasowej kariery zawodowej. Bardzo pożądana jest także znajomość programów komputerowych, które są obecnie powszechnie wykorzystywane. Dotyczy to zarówno typowych aplikacji księgowych, używanych przez większość firm z tej branży, ale też nowoczesnych rozwiązań informatycznych, dających możliwość konwersji skanowanych dokumentów oraz ich obiegu przez internet. Znajomość języka angielskiego nie jest wymagana, ale w wielu przypadkach może się przydać, jeśli na przykład biuro współpracuje z zagranicznymi klientami.

Zakres obowiązków

Pomyślne przejście procesu rekrutacji to początek nowego etapu w życiu i nowych wyzwań, których w takiej pracy na pewno nie będzie brakowało. Zakres obowiązków w dużej mierze zależy od tego, jakie doświadczenie zawodowe posiada kandydat. Jeśli zatrudniana osoba ma kilka czy kilkanaście lat pracy w księgowości za sobą, to praktycznie od razu może przejąć większość obowiązków. Natomiast jeżeli będzie to jej pierwsza praca w biurze rachunkowym lub wcześniej zajmowała się czymś innym, to na początku powinna się spodziewać prostych zadań, pod opieką bardziej doświadczonych współpracowników.

Osobom szukającym ciekawej pracy w biurze rachunkowym w Warszawie polecamy odwiedzić zakładkę kariera, w której znajdziesz między innymi:

  • aktualne oferty pracy,
  • przebieg rekrutacji,
  • poradnik młodego księgowego,
  • powody, dla których warto pracować w MDDP Outsourcing,

Duże możliwości rozwoju, świetna atmosfera i atrakcyjne zarobki to tylko niektóre z zalet pracy w MDDP Outsourcing.