O nas

Ewelina Klósa

Junior Manager w MDDP Outsourcing

Posiadam 9-letnie doświadczenie w audycie i sprawozdawczości finansowej. Swoją karierę rozpoczęłam w międzynarodowej firmie doradczej z tzw. „wielkiej czwórki”, gdzie kierowałam badaniami sprawozdań finansowych spółek i grup kapitałowych m.in. z sektora budowlanego, motoryzacyjnego i energetycznego.

Zawodowo zajmuję się sporządzaniem sprawozdań finansowych, zarówno jednostkowych jak i skonsolidowanych, zgodnie z MSSF oraz PSR. Przygotowuję również rozliczenia transakcji połączeń czy nabycia jednostek pod kątem ujęcia rachunkowego.

Jestem absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach na kierunku Analityka Gospodarcza. Na tej uczelni ukończyłam również studia podyplomowe z Controllingu. Obecnie jestem w trakcie uzyskiwania kwalifikacji ACCA.

W MDDP Outsourcing kieruję zespołem odpowiedzialnym za przygotowanie szeregu raportów i sprawozdań finansowych dla naszych klientów. Biuro w Katowicach to moje codzienne miejsce pracy. Korzyścią outsourcingu jest wykorzystywanie nowoczesnych technologii, które pozwalają na efektywne sporządzenie pracochłonnych informacji, takich jak skonsolidowany rachunek przepływów pieniężnych, czy miesięczne raportowanie wymagających pakietów grupowych. Ze względu na doświadczenia z różnymi branżami jesteśmy w stanie podjąć się wielu wyzwań, które dla mniejszych zespołów sprawozdawczych są trudne do realizacji.

W życiu zawodowym kieruję się myślą, że nie ma rzeczy niemożliwych, dlatego motywują mnie trudności wymagające ciągłego rozwoju i pokonywania ograniczeń.