Księgowość MDDP Outsourcing - Katowice, Warszawa Outsourcing księgowości
Usługi /

Aktualności

Restrukturyzacja spolki – dlaczego warto skorzystac z pomocy biura rachunkowego
Prawidłowo przeprowadzony proces restrukturyzacyjny, poprzez wdrożenie określonych procedur... Więcej

W 2019 roku większość firm prowadzących księgi rachunkowe w Polsce, ma obowiązek sporządzać tzw. e-Sprawozdania Finansowe w formacie XML.

Struktury logiczne sprawozdań można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej Ministerstwa Finansów. Obowiązują one:

  • jednostki wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, które nie sporządzają sprawozdań finansowych zgodnych z MSR,
  • podatników podatku dochodowego od osób fizycznych, prowadzących księgi rachunkowe obowiązanych do sporządzenia sprawozdania finansowego.

Rozwiązanie stosowane w MDDP Outsourcing to konwerter e-sprawozdań, który umożliwia sporządzenie i wysłanie e-sprawozdania finansowego w formacie XML. Obejmuje to zmapowanie dowolnego pliku Excel ze sprawozdaniem finansowym, a następnie jego konwersję na żądany format pliku.

Rozwiązanie to z jednej strony jest bardzo proste – bazuje na programie MS Excel, który jest najczęściej wykorzystywanym narzędziem do przygotowywania sprawozdań finansowych. Z drugiej strony, zawiera nasz know-how, zbudowany doświadczeniem przygotowania tysięcy sprawozdań finansowych dla setek firm, a od kilku miesięcy – także elektronicznych sprawozdań finansowych.

Zaletą stosowania tego programu dla grup spółek (niezależnie czy tworzą grupę kapitałową czy tylko nieformalną grupę) jest możliwość wzorcowego powiązania, wykorzystywanego dla każdej kolejnej spółki, które znacząco przyspieszy przygotowanie kolejnych e-sprawozdań dla kolejnych spółek z grupy. Porównując to do najpopularniejszych rozwiązań konkurencyjnych, w których jedynie przepisuje się ręcznie dane ze sprawozdania do narzędzia generującego e-sprawozdanie, uzyskamy znaczącą oszczędność czasu, jak i unikniemy wielu błędów wynikających z ręcznej obróbki danych.

Także dla grup spółek oferujemy usługę, dzięki której otrzymają Państwo gotowe e-sprawozdania w formacie xml po przesłaniu nam plików z tradycyjnym sprawozdaniem finansowym.

Więcej informacji na temat naszego konwertera e-sprawozdań udzieli Państwu ekspert MDDP Outsourcing:

Elektroniczne sprawozdania finansowe JPK | MDDP Outsourcing - Magdalena Michniewicz
Magdalena Michniewicz

Senior Manager | (22) 351 13 64