Księgowość MDDP Outsourcing - Katowice, Warszawa Outsourcing księgowości
Usługi /

W Polsce w dalszym ciągu w obiegu dokumentów pomiędzy kontrahentami występuje duży odsetek faktur tradycyjnych (papierowych) i co jest tego efektem istnieje trudność ich efektywnego przetwarzania. W systemie Flexi obieg faktury zaczyna się od zdigitalizowania danych - jest to tzw. elektroniczny obieg dokumentów.

Moduł skanowania systemu FlexiWorkflowAby móc wprowadzić tradycyjne dokumenty w obieg elektroniczny należy je najpierw zeskanować. Moduł skanowania w systemie jest przygotowany tak, aby w wygodny dla użytkownika sposób można było skanować całe paczki dokumentów zakupowych otrzymywanych od kontrahentów tradycyjnym sposobem i jednocześnie w sposób całkowicie automatyczny dla każdego dokumentu tworzyć pojedynczy rekord (skan i metryka) podlegający indywidualnej ścieżce zatwierdzania.

Ten etap procesu może być przypisany każdemu pracownikowi, co możliwe jest dzięki połączeniu urządzenia skanującego do komputera poprzez port USB. Dalsza efektywność pracy osiągana jest poprzez wykorzystanie kodów kreskowych. Naklejenie kodu kreskowego generuje liczne korzyści:

  • pomijany jest czasochłonny proces rejestracji faktur
  • otrzymane faktury po wczytaniu do systemu posiadają niezbędne dane, takie jak: nr ewidencyjny i datę skanowania,
     
  • dzięki kodom kreskowym możliwe jest skanowanie faktur w paczkach
    kod kreskowy jest separatorem, który zostaje każdorazowo rozpoznany przez system, dzięki niemu każda jednostkowa faktura zostaje odczytana i system traktuje ją jako pojedyncze zadanie przeznaczone dla odpowiedniego użytkownika na dalszych etapach obiegu faktury.

 

Chcesz wiedzieć więcej?

Wyślij zapytanie ofertowe na usługi księgowe MDDP Outsourcing