Księgowość MDDP Outsourcing - Katowice, Warszawa Outsourcing księgowości
Usługi /

Aktualności

Restrukturyzacja spolki – dlaczego warto skorzystac z pomocy biura rachunkowego
Prawidłowo przeprowadzony proces restrukturyzacyjny, poprzez wdrożenie określonych procedur... Więcej

Skonsolidowane sprawozdania finansowe spółek

Struktura organizacyjna przedsiębiorstwa oraz optymalizacje podatkowe często sprawiają, że firma działa poprzez wiele podmiotów prawa. Przepisy prawa w wielu wypadkach wymagają od firmy przygotowania skonsolidowanych sprawozdań finansowych. Także właściciele firmy często preferują analizę sytuacji majątkowej oraz wyników firmy na poziomie grupy, nie pojedynczej jednostki. W takiej sytuacji sprawozdawczość skonsolidowana staje się koniecznością.

Wsparcie w skonsolidowanej sprawozdawczości finansowej

Przygotowanie skonsolidowanych sprawozdań finansowych jest często kompetencją której nie mają wewnętrzne działy, lub w nawale obowiązków – nie starcza im czasu aby takowe sprawozdania przygotować. Rozwiązaniem alternatywnym do budowania czy rozbudowywania wewnętrznych kompetencji może być skorzystanie z naszych usług przygotowania skonsolidowanych sprawozdań finansowych.

Naszym Klientom oferujemy szeroką gamę usług związanych ze sprawozdawczością skonsolidowaną, m.in.:

  • przygotowanie skonsolidowanych sprawozdań zgodnych z Ustawą o rachunkowości oraz MSSF, w tym także skonsolidowanych sprawozdań spółek publicznych;

Jeśli przepisy prawa wymagają przygotowania skonsolidowanych danych lub raportów i nie posiadają  Państwo w zespole osób, które mogłyby się tym zająć, zachęcamy do oddania tego zadania w ręce naszego wyspecjalizowanego zespołu. Będzie to z pewnością najtańszy oraz najefektywniejszy sposób na spełnienie wymogów przepisowych.

  • skonsolidowana sprawozdawczość zarządcza grup kapitałowych;

W przypadku gdy chcieliby Państwo zaprojektować bądź poprawić swój system grupowego raportowania zarządczego, zachęcamy do skorzystania z bogatych doświadczeń naszego zespołu w tym zakresie.  Analizując Państwa potrzeby i dotychczasowe doświadczenia na pewno będziemy w stanie wspólnie wypracować rozwiązania skrojone na miarę Państwa oczekiwań.

  • wdrożenia oraz nadzór nad procesami zamknięcia miesiąca w grupach kapitałowych;

W wielu wypadkach firmy borykają się z problemami związanymi z wdrożeniem nowych rozwiązań w zakresie konsolidacji, jednak chciałyby długoterminowo samodzielnie przygotowywać raporty i dane skonsolidowane. W takich wypadkach zachęcamy do skorzystania z naszej pomocy na etapie wdrożeń. Nasz zespół będzie Państwa wspierał swoim doświadczeniem podczas początkowego etapu wdrożenia i monitorował postępy prac, tak, aby Państwa pracownicy byli w stanie jak najszybciej i jak najlepiej samodzielnie przygotowywać dane skonsolidowane.

  • wdrożenia oprogramowania dedykowanego do konsolidacji grup kapitałowych;

Mamy świadomość że konsolidacja i raportowanie to także nowoczesne rozwiązania i automatyzacja. W związku z tym oferujemy nasze wsparcie i doświadczenia w zakresie wdrożeń systemów i programów komputerowych do konsolidacji.

Do współpracy z Państwem w ramach przygotowywania sprawozdawczości skonsolidowanej dedykujemy wyspecjalizowany zespół z dużym doświadczeniem w obszarze przygotowywania, projektowania oraz audytu konsolidacji grup kapitałowych. Dzięki zgromadzonym doświadczeniom nasz zespół będzie w stanie przygotować dla Państwa sprawozdawczość najwyższej jakości, spełniająca wymagania odbiorców przygotowywanych raportów oraz będzie w stanie podpowiedzieć usprawnienia sprawiające, że sprawozdania i raporty w Grupie będzie można przygotowywać efektywniej i lepiej.

 

W zakresie skonsolidowanych sprawozdań finansowych, ekspertem MDDP Outsourcing jest:

Skonsolidowane sprawozdania finansowe | MDDP Outsourcing - Magdalena Michniewicz
Magdalena Michniewicz

Senior Manager | (22) 351 13 64