Księgowość MDDP Outsourcing - Katowice, Warszawa Outsourcing księgowości
Usługi /

Aktualności

Rozliczanie usług ciągłych
Często zdarza się, że przedsiębiorcy, w ramach prowadzonej działalności wykonują usługi, w których... Więcej

Przygotowywanie skonsolidowanych sprawozdań finansowych

Skonsolidowane sprawozdania finansowe spółek

Struktura organizacyjna przedsiębiorstwa oraz optymalizacje podatkowe często sprawiają, że firma działa poprzez wiele podmiotów prawa. Przepisy prawa w wielu wypadkach wymagają od firmy przygotowania skonsolidowanych sprawozdań finansowych. Także właściciele firmy często preferują analizę sytuacji majątkowej oraz wyników firmy na poziomie grupy, nie pojedynczej jednostki. W takiej sytuacji sprawozdawczość skonsolidowana staje się koniecznością.

Wsparcie w sprawozdawczości finansowej

Naszym Klientom oferujemy szeroką gamę usług związanych ze sprawozdawczością skonsolidowaną, m.in.:

  • przygotowanie sprawozdań zgodnych z Ustawą o rachunkowości oraz MSSF, w tym także sprawozdań spółek publicznych;

Jeśli przepisy  prawa  wymagają przygotowania  skonsolidowanych  danych  lub  raportów i   nie  posiadają   Państwo w zespole osób, które mogłyby się tym zająć, zachęcamy do oddania tego zadania w ręce naszego wyspecjalizowanego zespołu. Będzie to z pewnością najtańszy oraz najefektywniejszy sposób na spełnienie wymogów przepisowych.

  • sprawozdawczość zarządcza grup kapitałowych;

W przypadku gdy chcieliby Państwo zaprojektować bądź poprawić swój system grupowego raportowania zarządczego, zachęcamy do skorzystania z bogatych doświadczeń naszego zespołu w tym zakresie.  Analizując Państwa potrzeby i dotychczasowe doświadczenia na pewno będziemy w stanie wspólnie wypracować rozwiązania skrojone na miarę Państwa oczekiwań.

  • wdrożenia oraz nadzór nad procesami zamknięcia miesiąca w grupach kapitałowych;

W wielu wypadkach firmy borykają się z problemami związanymi z wdrożeniem nowych rozwiązań w zakresie konsolidacji, jednak chciałyby długoterminowo samodzielnie przygotowywać raporty i dane skonsolidowane. W takich wypadkach zachęcamy do skorzystania z naszej pomocy na etapie wdrożeń. Nasz zespół będzie Państwa wspierał swoim doświadczeniem podczas początkowego etapu wdrożenia i monitorował postępy prac, tak, aby Państwa pracownicy byli w stanie jak najszybciej i jak najlepiej samodzielnie przygotowywać dane skonsolidowane.

  • wdrożenia oprogramowania dedykowanego do konsolidacji grup kapitałowych;

Mamy świadomość że konsolidacja i raportowanie to także nowoczesne rozwiązania i automatyzacja. W związku z tym oferujemy nasze wsparcie i doświadczenia w zakresie wdrożeń systemów i programów komputerowych do konsolidacji.

Do współpracy z Państwem w ramach przygotowywania sprawozdawczości skonsolidowanej dedykujemy wyspecjalizowany zespół z dużym doświadczeniem w obszarze przygotowywania, projektowania oraz audytu konsolidacji grup kapitałowych. Dzięki zgromadzonym doświadczeniom nasz zespół będzie w stanie przygotować dla Państwa sprawozdawczość najwyższej jakości, spełniająca wymagania odbiorców przygotowywanych raportów oraz będzie w stanie podpowiedzieć usprawnienia sprawiające, że sprawozdania i raporty w Grupie będzie można przygotowywać efektywniej i lepiej.