Księgowość MDDP Outsourcing - Katowice, Warszawa Outsourcing księgowości
Usługi /

Aktualności

Biuro rachunkowe w Warszawie - nowa siedziba
Od sierpnia nasze usługi świadczymy pod nowym adresem – na Al. Solidarności 171 Więcej

Skonsolidowane sprawozdania finansowe spółek

Struktura organizacyjna przedsiębiorstwa oraz optymalizacje podatkowe często sprawiają, że firma działa poprzez wiele podmiotów prawa. Przepisy prawa w wielu wypadkach wymagają od firmy przygotowania skonsolidowanych sprawozdań finansowych. Także właściciele firmy często preferują analizę sytuacji majątkowej oraz wyników firmy na poziomie grupy, nie pojedynczej jednostki. W takiej sytuacji sprawozdawczość skonsolidowana staje się koniecznością.

Wsparcie w skonsolidowanej sprawozdawczości finansowej

Przygotowanie skonsolidowanych sprawozdań finansowych jest często kompetencją której nie mają wewnętrzne działy, lub w nawale obowiązków – nie starcza im czasu aby takowe sprawozdania przygotować. Rozwiązaniem alternatywnym do budowania czy rozbudowywania wewnętrznych kompetencji może być skorzystanie z naszych usług przygotowania skonsolidowanych sprawozdań finansowych.

Naszym Klientom oferujemy szeroką gamę usług związanych ze sprawozdawczością skonsolidowaną, m.in.:

  • przygotowanie skonsolidowanych sprawozdań zgodnych z Ustawą o rachunkowości oraz MSSF, w tym także skonsolidowanych sprawozdań spółek publicznych;

Jeśli przepisy prawa wymagają przygotowania skonsolidowanych danych lub raportów i nie posiadają  Państwo w zespole osób, które mogłyby się tym zająć, zachęcamy do oddania tego zadania w ręce naszego wyspecjalizowanego zespołu. Będzie to z pewnością najtańszy oraz najefektywniejszy sposób na spełnienie wymogów przepisowych.

  • skonsolidowana sprawozdawczość zarządcza grup kapitałowych;

W przypadku gdy chcieliby Państwo zaprojektować bądź poprawić swój system grupowego raportowania zarządczego, zachęcamy do skorzystania z bogatych doświadczeń naszego zespołu w tym zakresie.  Analizując Państwa potrzeby i dotychczasowe doświadczenia na pewno będziemy w stanie wspólnie wypracować rozwiązania skrojone na miarę Państwa oczekiwań.

  • wdrożenia oraz nadzór nad procesami zamknięcia miesiąca w grupach kapitałowych;

W wielu wypadkach firmy borykają się z problemami związanymi z wdrożeniem nowych rozwiązań w zakresie konsolidacji, jednak chciałyby długoterminowo samodzielnie przygotowywać raporty i dane skonsolidowane. W takich wypadkach zachęcamy do skorzystania z naszej pomocy na etapie wdrożeń. Nasz zespół będzie Państwa wspierał swoim doświadczeniem podczas początkowego etapu wdrożenia i monitorował postępy prac, tak, aby Państwa pracownicy byli w stanie jak najszybciej i jak najlepiej samodzielnie przygotowywać dane skonsolidowane.

  • wdrożenia oprogramowania dedykowanego do konsolidacji grup kapitałowych;

Mamy świadomość że konsolidacja i raportowanie to także nowoczesne rozwiązania i automatyzacja. W związku z tym oferujemy nasze wsparcie i doświadczenia w zakresie wdrożeń systemów i programów komputerowych do konsolidacji.

Do współpracy z Państwem w ramach przygotowywania sprawozdawczości skonsolidowanej dedykujemy wyspecjalizowany zespół z dużym doświadczeniem w obszarze przygotowywania, projektowania oraz audytu konsolidacji grup kapitałowych. Dzięki zgromadzonym doświadczeniom nasz zespół będzie w stanie przygotować dla Państwa sprawozdawczość najwyższej jakości, spełniająca wymagania odbiorców przygotowywanych raportów oraz będzie w stanie podpowiedzieć usprawnienia sprawiające, że sprawozdania i raporty w Grupie będzie można przygotowywać efektywniej i lepiej.

 

W zakresie skonsolidowanych sprawozdań finansowych, ekspertem MDDP Outsourcing jest:

Skonsolidowane sprawozdania finansowe | MDDP Outsourcing - Magdalena Michniewicz
Magdalena Michniewicz

Senior Manager | (22) 351 13 64