Księgowość MDDP Outsourcing - Katowice, Warszawa Outsourcing księgowości
Usługi /

Aktualności

Dlaczego warto zostać biegłym rewidentem i jakie wymagania trzeba spełniać
Na rynku usług finansowych dużym poważaniem cieszy się zawód biegłego rewidenta, często znanego też... Więcej

Przygotowywanie skonsolidowanych sprawozdań finansowych

Skonsolidowane sprawozdania finansowe spółek

Struktura organizacyjna przedsiębiorstwa oraz optymalizacje podatkowe często sprawiają, że firma działa poprzez wiele podmiotów prawa. Przepisy prawa w wielu wypadkach wymagają od firmy przygotowania skonsolidowanych sprawozdań finansowych. Także właściciele firmy często preferują analizę sytuacji majątkowej oraz wyników firmy na poziomie grupy, nie pojedynczej jednostki. W takiej sytuacji sprawozdawczość skonsolidowana staje się koniecznością.

Wsparcie w sprawozdawczości finansowej

Naszym Klientom oferujemy szeroką gamę usług związanych ze sprawozdawczością skonsolidowaną, m.in.:

  • przygotowanie sprawozdań zgodnych z Ustawą o rachunkowości oraz MSSF, w tym także sprawozdań spółek publicznych;

Jeśli przepisy  prawa  wymagają przygotowania  skonsolidowanych  danych  lub  raportów i   nie  posiadają   Państwo w zespole osób, które mogłyby się tym zająć, zachęcamy do oddania tego zadania w ręce naszego wyspecjalizowanego zespołu. Będzie to z pewnością najtańszy oraz najefektywniejszy sposób na spełnienie wymogów przepisowych.

  • sprawozdawczość zarządcza grup kapitałowych;

W przypadku gdy chcieliby Państwo zaprojektować bądź poprawić swój system grupowego raportowania zarządczego, zachęcamy do skorzystania z bogatych doświadczeń naszego zespołu w tym zakresie.  Analizując Państwa potrzeby i dotychczasowe doświadczenia na pewno będziemy w stanie wspólnie wypracować rozwiązania skrojone na miarę Państwa oczekiwań.

  • wdrożenia oraz nadzór nad procesami zamknięcia miesiąca w grupach kapitałowych;

W wielu wypadkach firmy borykają się z problemami związanymi z wdrożeniem nowych rozwiązań w zakresie konsolidacji, jednak chciałyby długoterminowo samodzielnie przygotowywać raporty i dane skonsolidowane. W takich wypadkach zachęcamy do skorzystania z naszej pomocy na etapie wdrożeń. Nasz zespół będzie Państwa wspierał swoim doświadczeniem podczas początkowego etapu wdrożenia i monitorował postępy prac, tak, aby Państwa pracownicy byli w stanie jak najszybciej i jak najlepiej samodzielnie przygotowywać dane skonsolidowane.

  • wdrożenia oprogramowania dedykowanego do konsolidacji grup kapitałowych;

Mamy świadomość że konsolidacja i raportowanie to także nowoczesne rozwiązania i automatyzacja. W związku z tym oferujemy nasze wsparcie i doświadczenia w zakresie wdrożeń systemów i programów komputerowych do konsolidacji.

Do współpracy z Państwem w ramach przygotowywania sprawozdawczości skonsolidowanej dedykujemy wyspecjalizowany zespół z dużym doświadczeniem w obszarze przygotowywania, projektowania oraz audytu konsolidacji grup kapitałowych. Dzięki zgromadzonym doświadczeniom nasz zespół będzie w stanie przygotować dla Państwa sprawozdawczość najwyższej jakości, spełniająca wymagania odbiorców przygotowywanych raportów oraz będzie w stanie podpowiedzieć usprawnienia sprawiające, że sprawozdania i raporty w Grupie będzie można przygotowywać efektywniej i lepiej.