Księgowość MDDP Outsourcing - Katowice, Warszawa Outsourcing księgowości
Usługi /

Aktualności

Poznaj harmonogram i terminy wdrożenia PPK
Sprawdź do kiedy Twoja firma powinna przekazać pierwszą wpłatę w ramach PPK. Więcej

Outsourcing kadr i płac


Naliczanie wynagrodzeń jest jednym z tych obszarów działania przedsiębiorstw, który najczęściej jest zlecany podmiotom zewnętrznym.

Outsourcing kadr i płac to dla firmy wymierne oszczędności – m.in. w  prosty sposób pozwala zredukować koszty obsługi płacowej. Pośrednio także obniża tzw. koszty stałe związane z utrzymaniem stanowisk pracy i infrastruktury informatycznej niezbędnej do tego, aby naliczanie wynagrodzeń było prowadzone w sposób ciągły i terminowy. Dodatkową korzyścią z wydzielenia funkcji kadrowo-płacowych do zewnętrznego dostawcy usług jest gwarancja całkowitego uszczelnienie obiegu informacji o naliczaniu wynagrodzeń i zachowanie ich poufności wewnątrz firmy.

Outsourcing kadr i płac | Obsługa kadrowo-płacowa MDDP Outsourcing

MDDP Outsourcing oferuje pełen zakres usług najczęściej klasyfikowanych jako outsourcing kadr i płac, począwszy od wsparcia w zatrudnieniu pracownika, przygotowywanie dokumentów i bieżącą obsługę kadrową, poprzez naliczanie wynagrodzeń, aż do końcowego rozliczenia listy płac i raportowania.
 

Oferta obsługi kadrowo-płacowej MDDP Outsourcing to m.in.:
 

  • Pełne zarządzanie wynagrodzeniami,
  • Kompletna administracja kadrowa,
  • Przygotowywanie rozliczeń oraz deklaracji i raportów na potrzeby ZUS, US, GUS, PFRON  zgodnie z wymaganiami polskiego prawa,
  • Przygotowywanie raportów odpowiadających indywidualnym potrzebom Klientów,
  • Przeprowadzanie przeglądu procesów kadrowych i wyników naliczania wynagrodzeń pod kątem ich zgodności z zawieranymi umowami, obowiązującymi regulaminami i przepisami prawa,
  • Reprezentowanie Klientów podczas kontroli urzędowych, które obsługiwane są przez naszych specjalistów, w naszych siedzibach, przy minimalnym udziale pracowników Klienta.

Jako dostawca usług kadrowo-płacowych dbamy również, aby naliczanie wynagrodzeń odbywało się zgodnie z przepisami i w tym celu stale poszerzamy naszą wiedzę i kompetencje. Ta wiedza jest dostępna dla naszych Klientów podczas świadczenia usługi i nie trzeba jej zdobywać oraz utrzymywać szkoląc własny personel.
 

Nasze usługi kadrowo-płacowe powinny zainteresować firmy:

| poszukujące dostępu do nowoczesnych aplikacji do obsługi HR: portal pracowniczy FlexiHRM, workflow urlopowy, dokumenty elektroniczne

| poszukujące rozwiązań, dzięki którym pracownicy mają dostęp do potrzebnych danych bez kontaktu z pracownikami HR poprzez aplikacje typu self service

| ceniące terminowość i szybkie załatwianie spraw

| poszukujące wsparcia w wypracowywaniu rozwiązań kadrowych wykraczających poza naliczanie wynagrodzeń

| zatrudniające wielu pracowników z zagranicy / delegujących pracowników za granicę
 

Model współpracy w zakresie obsługi kadr i płac

Wśród naszych Klientów znajdują się tacy, którzy sami przygotowują dokumenty kadrowe, a MDDP Outsourcing odpowiada za zgłaszanie pracowników i członków ich rodzin do ZUS. Możliwy jest również taki podział, w którym to pracownicy działów kadr przygotowują dokumenty zgłoszeniowe do ZUS, a MDDP Outsourcing zajmuje się procesem naliczania wynagrodzeń. Dane osobowe z umów jak i stawki wynagrodzeniowe mogą być również wprowadzane przez Klienta, co jest praktykowane zwłaszcza w takich sytuacjach, w których usługa świadczona jest przy wykorzystaniu systemu Klienta.

Część Klientów powierza nam przygotowanie dokumentów kadrowych, m.in. umowa o pracę, świadectwo pracy, aneksy do umów, zaświadczenia i świadectw prac oraz wprowadzanie danych kadrowych do systemu. W takiej sytuacji to MDDP Outsourcing odpowiada jednocześnie za monitorowanie terminów wygasania umów czasowych, ważności badań BHP oraz lekarskich i przygotowywanie skierowań na badania wstępne i okresowe.

Naszą ofertę uzupełniają usługi jednorazowe takie, jak np. dokonywanie przeglądów akt osobowych czy projektowanie regulaminów: pracy, wynagradzania, premiowania, ZFŚS.

 

Chcesz wiedzieć więcej?

Wyślij zapytanie ofertowe na usługi księgowe MDDP Outsourcing