Księgowość MDDP Outsourcing - Katowice, Warszawa Outsourcing księgowości
Usługi /

System Flexi Workflow - jako profesjonalny elektroniczny system obiegu dokumentów - oferuje zupełnie odrębny obieg płatności, który nie wpływa na proces akceptacji merytorycznej i księgowania dokumentów księgowych.

Moduł płatności systemu Flexi WorkflowNiezależnie od obiegu księgowego faktury (skutkującemu ewidencją kosztów) można ustawić w systemie równolegle obieg płatności, dzięki czemu jeden proces nie wstrzymuje drugiego. Po autoryzacji płatnośc i faktura, która jeszcze  nie została zaksięgowana  może zostać wcześniej zapłacona albo odwrotnie faktura, która jest  zaksięgowana i może mieć  wstrzymaną płatność z powodu indywidualnego podejścia do współpracy z kontrahentem.

Na takiej samej zasadzie jak obieg standardowy obieg dokumentów księgowych, obieg płatności ma szerokie możliwości związane z budowaniem i zawansowaniem etapów oraz ścieżek akceptacji osób biorących w nim udział. Istotną zaletą jest również funkcjonalność bieżącego śledzenia statusu płatności przez Klienta. Dla każdego dokumentu można łatwo uzyskać z systemu informację zwrotną na jakim etapie obiegu jest faktura, czy przelew został wprowadzony i kto go wprowadził, czy być może płatność już zrealizowano, czy jest jużw systemie bankowym, czy być może jest wstrzymana i kto ją wstrzymał.

Istnieje także możliwość eksportu danych z systemu Flexi do odpowiedniego formatu pliku, umożliwiającego późniejsze importowanie zaakceptowanych płatności/przelewów do banku.

 

Chcesz wiedzieć więcej?

Wyślij zapytanie ofertowe na usługi księgowe MDDP Outsourcing