Księgowość MDDP Outsourcing - Katowice, Warszawa Outsourcing księgowości
Aktualności /

Aktualności

Poznaj harmonogram i terminy wdrożenia PPK
Sprawdź do kiedy Twoja firma powinna przekazać pierwszą wpłatę w ramach PPK. Więcej

Aktualności

28-03-2019

Czym charakteryzują się nowoczesne usługi księgowe dla firm?

Niezależnie od formy prawnej prowadzonej działalności każdy przedsiębiorca ma obowiązek rzetelnego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Niestety liczne regulacje i ich częste aktualizacje nie ułatwiają tego zadania. Dlatego warto zdecydować się na przeniesienie tych obowiązków na firmę outsourcingową.

Nowoczesna księgowość

Outsourcing księgowości to rozwiązanie, które z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Dlaczego? Bo za stosunkowo niewielką cenę mamy zagwarantowaną profesjonalną i przede wszystkim kompleksową obsługę księgową. Nowoczesne usługi księgowe dla firm w XXI wieku wyglądają zupełnie inaczej niż jeszcze parę lat temu. Nie musimy już zbierać i opisywać stosu faktur, i pod koniec miesiąca zawozić ich do księgowej. Firma outsourcingowa zrobi to wszystko za nas, a my możemy zapomnieć o dokumentacji papierowej.

Co możemy zyskać, decydując się na współpracę z firmą outsourcingową?

Przede wszystkim spokój ducha i gwarancję, że wszystkie formalności będą wykonane w terminie i będą zgodne obowiązującymi przepisami prawnymi. Nowoczesne usługi księgowe pozwalają nam również oszczędzić mnóstwo czasu na czynnościach, które nie są bezpośrednio związane z działalnością firmy i nie przynoszą nam zysków. Decydując się na firmę outsourcingową, zyskujemy:

  • dostęp 24/h na dobę do nowoczesnej księgowości wykorzysującej specjalistyczne rozwiązania IT i opartej na elektronicznych dokumentach (e-faktury, e-zamówienia itp.),
  • kompleksową obsługę kadrowo-płacową lub obsługę wybranych procesów,
  • konsultacje eksperckie z zakresu księgowości, prawa podatkowego, prawa handlowego i wielu innych,
  • bieżące raportowanie w języku polskim i/lub angielskim,
  • ekspresową obsługę zamknięcia miesiąca.

 

Podsumowanie

Outsourcing księgowości to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich przedsiębiorstw. Jest to również duża oszczędność środków finansowych, ponieważ przedsiębiorca nie musi ponosić wysokich kosztów zatrudnienia specjalistów na etacie – wystarczy , że opłaci fakturę wystawioną przez zewnętrznego dostawcę usług księgowych. Wysoka jakość usług wbrew pozorom może generować również spore oszczędności dla firmy, nie tylko na pensjach księgowych, ale i na licencjach specjalistycznego oprogramowania.

lista aktualności