O nas

Artur Stelmach

Manager w MDDP Outsourcing

Jestem Managerem z wieloletnim doświadczeniem w obszarze outsourcingu finansowo-księgowego. Specjalizuję się w szczególności w budowaniu zespołów i zarządzaniu ich pracą, automatyzacji i usprawnianiu procesów, wdrażaniu systemów ERP, finansowo-księgowych i elektronicznych obiegów dokumentów czy współpracy z bankami i firmami wdrażającymi rozwiązania informatyczne.

Studiowałem na Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Płocku, na kierunku Matematyka z Informatyką oraz na Uniwersytecie Warszawskim, na kierunku Zarządzanie. Swoją wiedzę księgową zdobyłem podczas kursów Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

W MDDP Outsourcing pracuję od ponad dziesięciu lat. Na co dzień dbam o bezpieczeństwo, jakość i szybkość dokonywanych transakcji bankowych oraz o prawidłową ewidencję w systemach finansowo-księgowych. Ponadto odpowiadam za kontakt z bankami oraz z firmami wdrażającymi nowe systemy i narzędzia automatyzujące pracę. Biuro rachunkowe w Warszawie to codzienne miejsce mojej pracy.

Trafiłem do firmy z zadaniem uporządkowania kwestii związanych z płatnościami klientów. Podstawowe cele, jakie przyjąłem to zwiększenie kontroli danych i bezpieczeństwa transakcji, podniesienie efektywności oraz optymalizacja i standaryzacja procesów. Rozwiązaniem, jakie zastosowałem, było utworzenie nowego, wyspecjalizowanego działu w firmie.

W mojej codziennej pracy w MDDP Outsourcing podoba mi się to, że przy świadczeniu usług księgowych — zakres moich działań systematycznie się rozszerza, a powstająca nowa technologia pozwala na wprowadzanie w życie zmian, związanych z automatyzacją i robotyzacją procesów. W mojej codziennej pracy w outsourcingu niezbędne jest również patrzenie na proces jako całość, ale składającą się z wielu mniejszych części, z których po pewnym czasie udaje się wyodrębnić kolejne mniejsze. Usługa outsourcingu bazuje na doświadczeniu opartym o różne spółki, systemy finansowo-księgowe, banki, programy czy technologie i narzędzia. W połączeniu z indywidualnymi potrzebami naszych Klientów, ich dynamicznymi środowiskami pozwala osiągnąć możliwie najlepsze rezultaty.

Największe wyzwania codziennej pracy, to przewidywanie, kontrola oraz dalsze usprawnianie podległych procesów w myśl ciągłego doskonalenia (continuous improvement).

Prywatnie jestem zwolennikiem aktywnego wypoczynku w każdej postaci i również dbam o równowagę pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym, bo widzę, że odpowiednie jej zachowanie daje mi najlepsze wyniki zawodowe.