O nas

Rafał Małecki

Manager w MDDP Outsourcing

Jestem ekonomistą z ponad osiemnastoletnim doświadczeniem zawodowym w obszarze rachunkowości i finansów.

Pierwsze kroki w karierze zawodowej postawiłem w kancelarii podatkowej w Płocku. Następnie przez blisko sześć lat pracowałem w wewnętrznym dziale księgowym firmy, specjalizującej się w badaniach marketingowych i dostarczaniu danych rynkowych. Po okresie pracy w wewnętrznej księgowości powróciłem do pracy w biurze rachunkowym i outsourcingu usług księgowych, z którym jestem związany już ponad dwunastu lat.

W MDDP Outsourcing w Warszawie pracuję od ponad czterech lat, od początku kieruję pracami zespołu księgowego. Specjalizuję się w prowadzeniu ksiąg rachunkowych, koordynowaniu prac zespołów i organizacji procesów, aby zapewnić wysoką jakość danych finansowych dla Klientów. Uczestniczę w procesach zamknięcia ksiąg, raportowania, obsługi procesów Due Delligence, obsługi audytów księgowych i podatkowych.

W MDDP Outsourcing jestem również odpowiedzialny za przejęcie ksiąg rachunkowych i wdrożenie nowych Klientów. Na co dzień koordynuję pracę specjalistów, którzy realizują usługi księgowe dla naszych Klientów. Praca w nowoczesnej organizacji, świadczącej usługi na rzecz różnorodnych Klientów, umożliwiła mi zdobycie szerokiego doświadczenia, w tym m.in. sporządzania i weryfikowania jednostkowych sprawozdań finansowych, sporządzania sprawozdań finansowych na potrzeby konsolidacji, przygotowania dokumentacji na potrzeby cen transferowych czy uzyskiwania indywidualnych interpretacji podatkowych. W MDDP Outsourcing specjalizuję się w prowadzeniu ksiąg firm z branży usługowej i handlowej, które w większości funkcjonują w ramach międzynarodowych grup kapitałowych.

Zrozumienie potrzeb Klientów i znajomość prowadzonych przez nich biznesów jest, moim zdaniem, kluczowa, aby sprawnie prowadzić ich księgi rachunkowe oraz efektywnie przekazywać wiarygodne dane finansowe.

Jestem absolwentem studiów ekonomicznych na Politechnice Warszawskiej i Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Ukończyłem studia podyplomowe w zakresie rachunkowości na Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Uzyskałem również certyfikat księgowy Ministerstwa Finansów.