Księgowość MDDP Outsourcing - Katowice, Warszawa Outsourcing księgowości
Usługi /

Aktualności

Restrukturyzacja spolki – dlaczego warto skorzystac z pomocy biura rachunkowego
Prawidłowo przeprowadzony proces restrukturyzacyjny, poprzez wdrożenie określonych procedur... Więcej

Dzięki konwerterowi e-sprawozdań finansowych, z łatwością możesz przygotować sprawozdanie w wymaganym formacie XML i przygotować je do wysyłki do KRS. Poniżej odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania, dotyczące naszego programu do e-sprawozdań.Konwerter e-sprawozdań finansowych - Pytania i odpowiedzi. 

1. Jesteśmy zobligowani do sporządzenia e-sprawozdań dla trzech różnych spółek. Czy mając Państwa program jesteśmy w stanie wygenerować sprawozdanie na podstawowej wersji licencji?

Licencja sprzedawana jest dla konkretnych spółek, jeżeli więc zdecydują się Państwo na zakup licencji dla trzech spółek, nasze oprogramowanie umożliwi wygenerowanie e-sprawozdań dla tych 3 spółek.

* * *

2. Dane do wygenerowania sprawozdań nie są importowane z systemów. Czy dane mogę wprowadzić ręcznie? Chciałabym je wprowadzić "z palca", nie ma z tym żadnego problemu?

Nasza aplikacja pozwala na bardzo wygodne mapowanie danych i ich importowanie. Jednak jeżeli z przyczyn obiektywnych nie posiadają Państwo plików, z których moglibyśmy zaczytać dane, to można je oczywiście wprowadzić ręcznie.

* * *

3. Czy aplikacja obsługuje sprawozdania zakładu ubezpieczeń?

Tak, nasza program ma specjalny wariant e-sprawozdań finansowych dla zakładów ubezpieczeń.

* * *

4. Jaka jest szacowana wartość wdrożenia i utrzymania aplikacji dla 2 spółek przy założeniu zasilenia danymi z pliku xls?

Wyceny przygotowujemy indywidualnie dla każdej spółki. Zapraszamy do kontaktu za pośrednictwem naszego formularza.

* * *

5. Jaki jest standardowy termin wdrożenia aplikacji?

Aplikacja nie wymaga skomplikowanego wdrożenia. Po podpisaniu umowy parametryzujemy aplikację, przekazujemy oraz przeprowadzamy szkolenie.

* * *

6. Jaki jest najbliższy możliwy termin rozpoczęcia wdrożenia aplikacji?

Kilka dni po podpisaniu umowy. W przypadkach pilnych jesteśmy w stanie zareagować szybciej, w szczególności dostępna jest usługa sporządzenia przez nas e-sprawozdania finansowego, które może być przygotowane w trybie pilnym w dniu podpisania umowy.

* * *

7. Jaki jest wymagany wsad ze strony zamawiającego?

Przygotowane, kompletne i finalne sprawozdanie finansowe, które za pomocą aplikacji zostanie skonwertowane na e-sprawozdanie finansowe.

* * *

8. Jakie są pełne możliwości techniczne konwertera e-sprawozdań?

Aplikacja służy do konwersji sprawozdania finansowego na e-sprawozdanie finansowe. Szersze możliwości, uzupełniające działanie aplikacji do e-sprawozdań finansowych, posiadają inne systemy FlexiSolutions do zamknięcia miesiąca, przygotowania sprawozdań finansowych czy konsolidacji.

* * *

9. Jak wygląda optymalizacja/automatyzacja procesu sprawozdawczego?

Automatyzacja zależy od wielkości firmy i procesu – może być dokonana poprzez outsourcing całego procesu, jak również optymalizowanie istniejącego poprzez wykorzystanie dedykowanych aplikacji – od wspierających proces zamknięcia miesiąca, przez aplikacje do raportowania czy przygotowywania sprawozdań finansowych.

* * *

10. Jak wygląda generowanie sprawozdań finansowych w formacie xml (plik JPK) i wysłanie do MF?

Gotowe sprawozdanie finansowe (takie jak sporządzane dotychczas) należy skonwertować na e-sprawozdanie finansowe za pomocą aplikacji, takiej jak nasza, opatrzyć podpisami elektronicznymi, a następnie wysłać poprzez portal s24 do Ministerstwa Sprawiedliwości.

* * *

11. Czy można pobrać / otrzymać wersje DEMO?

Nie posiadamy wersji demo udostępnianej Klientom. Natomiast chętnie możemy przeprowadzić prezentację możliwości systemu.

* * *

12. Czy program do e-sprawozdań obsługuje rownież sprawozdanie skonsolidowane?

Tak, aplikacja umożliwia także konwersję skonsolidowanych sprawozdań finansowych na format XML.

 

Masz inne pytanie dotyczące elektronicznych sprawozdań finansowych?

Wyślij zapytanie ofertowe na usługi księgowe MDDP Outsourcing