O nas

Ewelina Kukulska

Junior Manager w MDDP Outsourcing

Od początku mojej kariery zawodowej, czyli od 2006 roku, jestem związana z księgowością. Swoją przygodę zaczynałam jako pracownik biurowy w tradycyjnym biurze rachunkowym. Zdobywając doświadczenie w pracy księgowego z biegiem czasu, jednocześnie rozwijałam swoje umiejętności w obszarze zarządzania zespołem na stanowisku zastępcy, a później dyrektora oddziału. Obsługiwałam firmy z różnych branż zarówno usługowych, handlowych, jak i produkcyjnych. W szczególności zajmowałam się spółkami z rynku nieruchomości. Praca w charakterze księgowego, jak również osoby zarządzającej zespołem księgowym, daje mi wiele satysfakcji.

Ukończyłam Akademię Ekonomiczną w Katowicach na kierunku Finanse i Rachunkowość – specjalność Rachunkowość.

W MDDP Outsourcing w Katowicach odpowiadam za zarządzanie zespołem księgowym zajmującym się obsługą spółek, w zdecydowanej większości z kapitałem zagranicznym. Dla mojego zespołu jestem również wsparciem merytorycznym podczas codziennej pracy. Nadzoruję nie tylko techniczne i organizacyjne funkcjonowanie samego procesu księgowego, ale również jego zgodność z obowiązującymi przepisami i terminami. W outsourcingu szczególnie ważne jest dostarczenie klientom dobrej jakości usług w odpowiednim dla nich czasie. W MDDP Outsourcing realizujemy to m.in. poprzez wysoki poziom digitalizacji i automatyzacji procesów księgowo-podatkowych.

Praca w outsourcingu od zawsze była w zakresie moich zainteresowań. Pozwala ona na zdobywanie szerokiej wiedzy i doświadczenia poprzez kontakt z różnorodnymi klientami, procesami, potrzebami, jak również typowo księgowymi i podatkowymi zagadnieniami. Outsourcing pozwala na weryfikowanie swojej wiedzy i umiejętności z innymi specjalistami i praktykami w różnych obszarach księgowo-podatkowych.

W pracy zawodowej i w życiu osobistym najważniejsi są dla mnie ludzie. Uważam, że zapewnienie dobrej atmosfery, wzajemnego wsparcia oraz indywidualnego podejścia do każdej jednostki przynosi efekty w postaci dobrze funkcjonującego i silnego zespołu radzącego sobie w najtrudniejszych sytuacjach.