Księgowość MDDP Outsourcing - Katowice, Warszawa Outsourcing księgowości
Specjalizacje /

Aktualności

Restrukturyzacja spolki – dlaczego warto skorzystac z pomocy biura rachunkowego
Prawidłowo przeprowadzony proces restrukturyzacyjny, poprzez wdrożenie określonych procedur... Więcej

Księgowość po angielsku

Dla firm i podmiotów zagranicznych zarejestrowanych w Polsce, oraz tych, prowadzących współpracę międzynarodową, świadczymy usługi księgowe, komunikując się w języku polskim oraz angielskim.

Na podstawie wieloletnich doświadczeń uważamy, że sama znajomość języka angielskiego przez zespół księgowy nie wystarcza, aby sprostać potrzebom spółek posiadających spółkę matkę za granicą lub posiadających jednostki w wielu krajach. Stale zwiększa się ilość zagranicznych inwestorów w Polsce, dlatego wdrażamy udogodnienia opracowane z myślą o takich właśnie przedsiębiorstwach. Dostęp do danych i dokumentów w języku angielskim to ważny element nowoczesnej księgowości, oferowanej przez nasze biuro rachunkowe.

Dla naszych klientów - wszędzie tam, gdzie występuje raportowanie grupowe w języku angielskim, albo z innych powodów język angielski jest głównym językiem komunikacji - wprowadziliśmy pakiet udogodnień znacząco podnoszący efektywność współpracy:
 

  • plan kont w języku polskim i angielskim – wszystkie nazwy kont są dwujęzyczne,
  • opis każdej transakcji występuje w wersji polskiej i angielskiej,
  • Elektroniczny Obieg Dokumentów w wersji polskiej oraz angielskiej – każdy użytkownik, w dowolnej chwili może zmieniać wersję językową.


Dzięki powyższym rozwiązaniom unikamy sytuacji, w której podczas raportowania kontrolerzy, z poziomu grupy, muszą konsultować z księgowymi, co faktycznie znalazło się w raportowanych danych. W razie wątpliwości, są w stanie to zweryfikować samodzielnie, redukując w ten sposób komunikację nawet o 90%, a także przyspieszając procesy księgowe. To zaś przekłada się na przyspieszenie innych procesów w firmach naszych klientów, które są zależne od informacji księgowej.

W zakresie świadczonych przez nas usług księgowych po angielsku, ekspertem MDDP Outsourcing jest:

Księgowość firm z rynku NewConnect | GPW | MDDP Outsourcing - Rafał Michniewicz
Rafał Michniewicz

Partner | (22) 351 13 45